Część #1 Uzyskanie wyższej ceny!

 

Każdy z nas sprzedając swoją nieruchomość, dom lub mieszkanie pragnie uzyskać jak najwyższą cenę transakcyjną. Często decyzja jest dla nas trudna, jesteśmy przywiązani, czasami otrzymujemy spadek po bliskiej nam osobie i nie chcemy oddawać naszych wspomnień za bezcen, ale jak to zrobić?

W codziennym życiu, kiedy potrzebujemy fachowej obsługi, udajemy się do specjalisty, np. kiedy chcemy uzyskać poradę prawną udajemy się do prawnika, który zaopiekuje się naszym interesem i dzięki temu uzyskujemy korzyść w postaci wygranej rozprawy sądowej. Gdy zepsuje się nam samochód, oddajemy do mechanika- specjalisty, który naprawi nasze „cacko”.

Taka przykładowa sytuacja pokazuje nam, że ekspert z danej dziedziny, której nasza sprawa dotyczy zawsze będzie dla nas ogromnym wsparciem. Tak samo jest na rynku nieruchomości. Żeby uzyskać wyższą cenę sprzedaży, warto poprosić o wsparcie profesjonalnego Agenta Nieruchomości.

Wielu z nas mimo wszystko próbuje swoich sił w sprzedaży – niestety problem w tym, że aby zrealizować sprzedaż za możliwie najwyższą cenę nie wystarczy „wrzucić” ogłoszenia do Internetu. Należy pamiętać o kilku bardzo ważnych krokach i zabiegach prowadzących do zmaksymalizowania ceny sprzedaży nieruchomości.

Wszystkie wymienione poniżej czynności są dla nas – profesjonalnego biura nieruchomości standardem i gwarantujemy, że dzięki nim Twoje mieszkanie lub dom staje się dużo bardziej atrakcyjne dla potencjalnego Kupującego.

  1. Odpowiednie przygotowanie opisu oferty:

Lokalizacja – Należy pamiętać o tym, aby szczegółowo opisać lokalizację, jej atuty, to jak jest skomunikowana, jakie usługi i zaplecze handlowe mamy w zasięgu ręki. Cała tajemnica opisu tkwi w tym aby w pierwszej kolejności przemyśleć dla kogo jest moja nieruchomość? Kto mógłby kupić moje mieszkanie? Młoda para czy może starsza pani a może studenci, potrzebujący dobrej komunikacji z uczelnią? Jeśli mieszkanie jest na 4 piętrze bez windy to nie kupi go raczej osoba starsza.

Niezbędne jest również opisanie budynku jak i samej nieruchomości. Podczas tworzenia opisu pamiętajmy o zaletach, ale też o detalach, które mogą mieć wpływ na pozytywną decyzję potencjalnego kupującego. Nie koloryzuj, pisz rzetelnie uwzględniając realne korzyści.

  1. Profesjonalna sesja zdjęciowa:

Jak to mówią, jedno zdjęcie warte jest więcej niż tysiąc słów! Jednak mimo to jednym z najczęstszych błędów Sprzedającego są słabej jakości zdjęcia dodane do ogłoszenia. Dlatego aby zainteresować jak największą grupę odpowiednich klientów zalecamy profesjonalną sesję zdjęciową zrealizowaną przez fotografa wnętrz, który doskonale wie, w jaki sposób i co konkretnie przedstawić na zdjęciu. Same zdjęcia jednak nie wystarczą, dlatego aby uzyskać odpowiedni efekt i wydobyć potencjał z mieszkania lub domu musimy je odpowiednio przygotować. W tym zakresie również możemy liczyć na porady profesjonalisty z zakresu sprzedaży nieruchomości. Doświadczony Agent doskonale wie, w jaki sposób zaaranżować i przygotować nieruchomość aby prezentowała się jak najlepiej!

  1. Dobrze narysowany rzut nieruchomości:

Niewielu wie, że to jak rozmieszczone są pomieszczenia w mieszkaniu bądź w domu może mieć decydujący wpływ na pozytywną decyzję o zakupie naszej nieruchomości. To czy kuchnia jest oddzielna czy w aneksie lub to czy w domu na piętrze znajdują się 4 sypialnie może realnie zadecydować o tym czy wasza nieruchomość się sprzeda. Bardzo dużo klientów zanim zdecyduje się na oględziny danej nieruchomości chciałoby zapoznać się z rozkładem pomieszczeń. Rzut nieruchomości pozwala na przewidzenie oraz zaplanowanie zmian aranżacyjnych jakie można przeprowadzić, aby doprowadzić nieruchomość do stanu jakiego oczekuje nabywca. Dobrze narysowany rzut poglądowy ma zdecydowany wpływ na uzyskanie wyższej ceny sprzedaży.

  1. Odpowiednie pozycjonowanie oferty:

Nie wystarczy umieścić ogłoszenia na portalach internetowych. Jeśli chcemy uzyskać najlepszą możliwą cenę musimy również zadbać o odpowiednią pozycję naszego ogłoszenia pośród setek, a nawet tysiąca innych konkurencyjnych ofert. Portale internetowe są kosztowne i potrafią mocno wpłynąć na budżet. Dlatego wiedza jak wyróżniać i dbać o promocję nieruchomości na portalach może zaoszczędzić wiele nerwów i sporo pieniędzy w naszych portfelach. Profesjonalny Agent Nieruchomości dąży do ideału czyli do momentu kiedy oferta wyświetlana jest na pierwszym miejscu na danym portalu ogłoszeniowym. Dzięki temu mamy ogromną szansę na zainteresowanie większej grupy klientów i w konsekwencji uzyskanie satysfakcjonującej ceny sprzedaży.

Powyższe kroki to filary odpowiedniego przygotowania ogłoszenia.

Pamiętaj! Sprzedając z pośrednikiem korzystasz z usług specjalisty, który zapewnia bezpieczeństwo, a dzięki swoim umiejętnościom negocjacyjnym uzyska najlepszą cenę sprzedaży Twojej nieruchomości.