Jesteś właścicielem domu, mieszania bądź lokalu użytkowego, który planujesz sprzedać? Cóż, może to być niemałe wyzwanie, jeśli decydujesz się na dokonanie transakcji samemu. Sprzedaż nieruchomości obejmuje takie działania jak: poszukiwanie kupca, dokonanie optymalnej wyceny nieruchomości, przygotowanie potrzebnej dokumentacji i wielu innych. Dzięki wsparciu agenta nieruchomości zarówno kupujący, jak i sprzedający mogą być pewni bezpieczeństwa zawieranej transakcji.

Dlaczego sprzedaż nieruchomości przy wsparciu pośrednika jest bezpieczniejsza?

Doświadczony w sprzedaży agent to osoba, która posiada szeroką wiedzę na temat rynku nieruchomości. Kompetentny pośrednik ma doświadczenie w sprzedaży domów czy mieszkań, zna prawo, wie, jak zawierać bezpieczne transakcje, a przez to jest nieocenionym wsparciem zarówno przy sprzedaży, jak i zakupie nieruchomości. To osoba zmotywowana w zapewnieniu sprawnego i bezpiecznego przebiegu zawieranej transakcji. Biura nieruchomości, które pośredniczą w sprzedaży danego mieszkania, domu, lokalu czy działki nie tylko cieszą się prowizją za wykonaną usługę. Doskonałą motywację do działania stanowią pozytywne opinie, a także ogólne zadowolenie Klientów.

Szybka i pewna sprzedaż nieruchomości – co trzeba zrobić?

Zdecydowanie najważniejsze jest przygotowanie oferty, która przyciągnie zainteresowanych klientów. Oferta może być atrakcyjna nie tylko dzięki ustaleniu odpowiedniej ceny, ale też dzięki szczegółowemu opisowi czy dodaniu serii zdjęć wykonanych przez fotografa wnętrz, które zaprezentują sprzedawaną nieruchomość w możliwie najlepszym świetle.

Kiedy masz już odpowiednio przygotowaną ofertę, z całą pewnością dzięki niej ściągniesz do siebie dużą liczbę zainteresowanych kupców. Podczas rozmów warto być otwartym na negocjacje. Mamy tutaj na myśli nie tylko negocjacje cenowe. Opłaca się przemyśleć i ułożyć strategię na to, jak osiągnąć swój maksymalny cel sprzedażowy, jednak nie zapomnij o ustaleniu swojego minimum, które będzie buforem wskazującym Ci drogę do sprzedaży lub wstrzymania się. Negocjacje i finalizacja sprzedaży nieruchomości to najbardziej emocjonująca część transakcji, dlatego doświadczony pośrednik będzie ogromnym wsparciem w tym zakresie.

Bez względu na to, jak niektóre propozycje Twoich potencjalnych klientów mogą być absurdalne, przemyśl poważnie każdą z nich. Kto wie? Może ta najbardziej abstrakcyjna okaże się dla Ciebie najkorzystniejsza.

Czym cechuje się doświadczony pośrednik?

Pośrednicy zajmujący się sprzedażą nieruchomości przede wszystkim wiedzą:

☑️w jaki sposób stworzyć atrakcyjną ofertę,

☑️zachowują zimną krew podczas negocjacji i przeprowadzają je w sposób profesjonalny,

☑️ w jaki sposób wykorzystać swój profesjonalny wizerunek podczas rozmów z klientami zainteresowanymi nabyciem nieruchomości i ustaleniu z nimi korzystnych warunków sprzedaży,

☑️ znają tajemnice, zagrożenia i możliwości na rynku obrotu nieruchomościami.

Agenci pośredniczący w prowadzeniu sprzedaży cechują się wysoką empatią, dlatego podczas prowadzenia negocjacji danego obiektu potrafią wyczuć nastrój, stan emocjonalny i odczytać zachowanie klienta.

W związku z tym, że praca pośrednika ma charakter zadaniowy, wymagane jest, aby agent był wysoce zorganizowany. Jego praca wymaga jazdy do Klientów. Bardzo ważne jest więc skrupulatne pilnowanie czasu wykonywania obowiązków zawodowych.

Kolejną istotną cechą, jaką powinien posiadać agent nieruchomości, jest komunikatywność. Telefony czy spotkania twarzą w twarz nie powinny stanowić dla niego problemu. Kariera pośrednika w sprzedaży nieruchomości, opiera się w głównej mierze na wymienionej tutaj cesze.

Skuteczna sprzedaż nieruchomości przez pośrednika

Powyżej przedstawiliśmy Państwu jedynie część zalet jakimi jest wsparcie pośrednika z biura nieruchomości. Proces sprzedaży mieszkania, domu, działki czy lokalu jest skomplikowany, dlatego bardzo ważne jest dopilnowanie szczegółów zawieranej transakcji. Specjaliści z biura nieruchomości Obrotni są gotowi okazać wsparcie i zapewnić bezpieczeństwo w sprzedaży na każdym jej etapie.